Novatek Green Energy Sp. z o.o. vznikla v septembri 2009, s distribúciou začala v roku 2010. Hlavným cieľom firmy je dodávanie plynu tej najlepšej kvality zákazníkom v Poľsku a v iných európskych krajinách pri zachovaní záruky kvality, bezpečnosti a profesionálnej obsluhy. Firma vlastní zodpovedajúcu skladovú a logistickú infraštruktúru pripravenú na realizáciu dodávok plynu zákazníkom po celom Poľsku a v iných európskych krajinách.
 

Špecializácia

Špecializujeme sa na dodávky skvapalneného plynu. Vďaka využitiu dlhoročných skúseností vo výrobe, logistike a predaji môžu PAO NOVATEK a tím profesionálov v Poľsku efektívne uspokojiť rôzne potreby tak individuálnych, ako aj firemných zákazníkov.
 

Konkurenčná prevaha

Konkurenčná prevaha Novatek Green Energy spočíva v plyne dokonalej kvality pochádzajúcom z vlastných ložísk PAO Novatek a tiež v stabilite dodávok po celý rok za atraktívne ceny.
 

Doprava a distribúcia

Plyn je do Poľska priamo dodávaný železničnou dopravou využitím vlastných vozňov určených len pre dopravu Novatek LPG. Skladovanie plynu v Poľsku a ďalšia distribúcia sú realizované spoločnosťou Novatek Polska, ktorá všetkým zákazníkom zaisťuje originálny pôvod plynu.
 

Prekladové terminály

Novatek Polska disponuje vlastným moderným prekladovým terminálom zemného plynu Novatek Juh s prekladacou kapacitou 15 000 ton mesačne. Nachádza sa priamo pri širokorozchodnej železnici LHS na stanici Gołuchów pri Kielcoch. Navyše od roku 2014 spoločnosť disponuje exkluzivitou na používanie prekladového terminálu Novatek Sever v Piórkowie k. Chruściela, ktorý sa tiež nachádza pri širokorozchodnej trati. Firma rovnako spolupracuje s partnerskými terminálmi na území Poľska. 
 

Členstvo v organizáciách

Novatek Green Energy patrí medzi členské firmy Poľskej organizácie zemného plynu, ktorá bola založená v roku 1996 a od tej doby sa aktívne zapája do života v palivovom odvetví. Členmi organizácie sú výrobne obchodné jednotky, ktoré sa venujú nákupu, plneniu do fliaš a distribúcii skvapalneného LPG.
 
Spoločnosť „Novatek Green Energy“ sa v roku 2018 pripojila k členským firmám „Poľskej platformy LNG“, ktorá bola založená v roku 2017. Organizácia zastrešuje firmy zo široko chápaného priemyslu skvapalneného zemného plynu a spolupracuje s podobnými zahraničnými partnermi.

logo POGP